ହାପି ବାର୍ଥ ଡେ ଆଦିତ୍ୟ : ପିଲାଦିନରୁ ଗାଇଛନ୍ତି ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗୀତ

Aditya Narayan Birthday: Aditya Narayan sang more than 100 songs in his childhood

ଲୋକପ୍ରିୟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଉଦିତ୍‌ ନାରୟଣଙ୍କ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ ନାରାୟଣ । ସେ ୬ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୮୭ରେ ଆଦିତ୍ୟ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ଆଦିତ୍ୟ ପିଲାଦିନରୁ ଅଭିନୟ ଏବଂ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଗୀତ ଗାଇବା ବ୍ୟତୀତ ଶୋ’ରେ ହୋଷ୍ଟ କରି ନିଜର ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇଛନ୍ତି। ଆଦିତ୍ୟ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗୀତକୁ କଣ୍ଠଦାନ କରିଥିଲେ । ବହୁ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଆଦିତ୍ୟ ନିଜର ଚମତ୍କାର ପ୍ରତିଭା ସହିତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନର ଆଦିତ୍ୟ ନାରାୟଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ବିଶେଷ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଆଦିତ୍ୟ ନାରାୟଣ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ୧୯୯୨ରେ ମୋହିନୀ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ । ପରେ ଆଶା ଭୋସଲେଙ୍କ ସହ ରେଙ୍ଗିଲା ଫିଲ୍ମରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଥିଲେ। ୧୯୯୫ରେ, ସେ ପିତା ଉଦିତ ନାରାୟଣଙ୍କ ସହ ‘ଆକେଲେ ହମ୍ ଆକେଲେ ତୁମ୍’ ଗାଇଥିଲେ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଏହି ଗୀତ ଶୁଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଜଣେ ଗାୟକ ଭାବରେ ଆଦିତ୍ୟ ପିଲାଦିନରୁ ଅଭିନେତା ଭାବରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଆଦିତ୍ୟ ଶାହରୁଖ ଖାନ- ମହିମା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପରଦେଶରେ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆଦିତ୍ୟ ସଲମାନ ଖାନ- ଟ୍ୱିଙ୍କଲ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ‘ଜବ ପ୍ୟାର କିସି ସେ ହୋଟା ହୈ’ ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।ଆଦିତ୍ୟ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗୀତରେ କଣ୍ଠ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଆଦିତ୍ୟ ଆଲବମ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ୧୯୯୬ରେ ଫିଲ୍ମ ମାସୁମ୍ ରେ ‘ଛୋଟା ବଚ୍ଚା ଜାନ କେ ହମକୋ’ ଗୀତ ଗାଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିଶୁ ଗାୟକ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ। ଆଦିତ୍ୟ ଲଣ୍ଡନର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ୨୦୦୭ରେ ସା ରେ ଗା ମା ପା ରେ ଆଙ୍କର୍ ଭାବରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ୨୦୧୦ ରେ ଆଦିତ୍ୟ ଶାପିତ୍‌ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ଫିଲ୍ମର ‘କାଭି ନା କଭି ତୋ’ ଗୀତ ହିଟ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ଆଦିତ୍ୟ- ଶ୍ୱେତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।୨୦୨୨ ରେ ଦୁହେଁ ବାପମାଆ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.